chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Svět želv s úsměvem > Želvy a úsměvné příhody

Želvy a úsměvné příhody nejen na fotografiích

S úsměvem jde všechno líp

Klaun.jpg

Úvod:

Občas se podaří nejen na fotografii zachytit úsměvný záběr, nebo celý příběh ze života suchozemské želvy a tady bude právě prostor jak se podělit s Vámi a společně se zasmát a na chvilku zapomenout na problémy s želvami, doma, ve škole, v práci..... Často sedávám u želv s fotoaparátem a pozoruji nejen jejich chování, ale čekám na zajímavé momenty ze života želv. O nic jiného zde nepůjde. Bez ohledu na druh či stáří želv. Doplním krátkým popiskem příhody či záběru a doufám, že naši obrnění společníci nás dokáží někdy i rozesmát. Pokud se někomu z Vás také podaří zachytit nějakou pěknou úsměvnou fotografii rád ji zde zveřejním i s popisem, který je mnohdy důležitý pro pochopení situace. Můžete i vy přispět nějakým tým humorem, nebo příhodou.

Okolo výběhu u nás roste psí víno a želvy ho občas s oblibou okusují. Pak to vypadá jako v ZOO u antilop, pěkně sestřižené do roviny jako podle pravítka. Tento samec T.hermanni jinak také Max, využil příležitosti a vyšplhal se na záda T.graecy, která mu dobře posloužila jako žebřík. Zdálo se, že jí to vůbec nevadí a rozjímala vesele dál. Želvy mohou takto "želvího žebříku" využít i k útěku, proto pamatujte při stavbě na dostatečnou výšku hrazení

Spolupr%C3%A1ce-%C5%BEelv-001.jpg

Paráda, listy na dosah, co více si přát a je čas začít hodovat

Spolupr%C3%A1ce-%C5%BEelv-002.jpg

Taková mňamka a minuty ubíhají jedna za druhou, želvák se vesele cpe

Spolupr%C3%A1ce-%C5%BEelv-003.jpg

V poklidu přicupitá samec graecy a asi se mu nelíbí, že konkurence využívá příslušnici jeho harému. Mocným bouchnutím do bočního karapaxu želvy odsoudí statečného horolezce k pádu

Spolupr%C3%A1ce-%C5%BEelv-004.jpg

A už se pěkně válí, a samice? Nic, jakoby se ji to ani netýkalo

Spolupr%C3%A1ce-%C5%BEelv-005.jpg

Okousáno jako v ZOO do roviny

Sest%C5%99i%C5%BEen%C3%BD-les.jpg

 

Želva z basy

želva z basy.jpg

Před pár lety jedno menší město v Čechách zažilo opravdový teror. Místní obyvatelé se báli vycházet ven, zavírali své děti raději doma a nepouštěli je do škol. Okolí totiž terorizovala...ŽELVA! A teď si představte, jaké to je, když si takhle jdete na procházku se psem a najednou ze křoví vyleze želva! No, to musela být hrůza!

Obecné poučky o bezpečnosti hovoří jasně - "pokud jste v ohrožení zavolejte policii!" A tak byli kvůli želvímu teroru skutečně povolané uniformované složky a želva putovala do basy. 

No, ona to basa samozřejmě nebyla. Místní strážníci si vzali želvu na služebnu a starali se o ni. Než příslušník odešel z práce domů musel poslechnout jasný rozkaz na dveřích, který hlásal "Než půjdeš domů, nakrm želvu!". A tak želva pobývala krátký čas na služebně strážníků a jistě se lecčemu naučila. Pochopila, že terorizovat nevinné obyvatele měst je špatné a odpykávala si svůj trest.

Nepomohly ani plakátky rozvěšené obětavými strážníky po okolí, ani dotazy chovatelům. O želvu nikdo nejevil zájem. A tak po nějakém čase musela do útulku. 

Jenže jeden strážník netrpělivě čekal, jestli se někdo přihlásí. A když se tak nestalo ani po krátkém čase v útulku, přemluvil partnerku, aby si želvu adoptovali. A tak se za ní vydali. V útulku byl mezi kotci, malý oplocený zelený palouček a na něm velmi spokojeně pobíhala veliká krásná želva. To ale nevěděli, jaké je čeká překvapení! Při vstupu zaměstnankyně útulku do kotce se želva doslova rozběhla a vrhla na botu nebohé paní a začala se s botou pářit. Bylo nejen jasné že želva je samec, ale také pořádný chlípník. "Bude se jmenovat Howard!" zvolala nastávající majitelka, čímž pojmenovala želváka podle postavy ze seriálu Teorie velkého třesku. Howard v seriálu se také vyznačuje zálibou v činnosti, kterou právě předváděl želvák.

A tak našel želvák Howard nový domov. Kde jeho život začínal, těžko říct. Jeho nedobře rostlý karapax a zhojené, ale zřetelné stopy po zubech velkého psa hovoří za vše. Teď se snad bude mít již jen dobře. Obyvatele Česka můžeme uklidnit – nad Howardem neustále bdí příslušník městské policie, takže teror již nehrozí.

Přeji krásný den  Elúmen + Syt

Tímto děkuji pisetelce za opravdu povedený článek (20. 04. 2024)

Copyright ©

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek