chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Ostatní články > Terárium pro chameleona

Terárium pro chameleona

Nabídka terárií pro chov chameleonů

chameleon.jpg

V nabídce na e-shopu jsem nově od května 2015 připravil pro chovatele chameleonu základní kompletní nabídku terárií pro chov těchto plazů. S možností využití plánovaných rozvozů po celé ČR přímo domů. Chameleoni potřebují na rozdíl od suchozemských želv chovné prostory situované na výšku. Pravě z tohoto důvodu začíná nabídka od výšky 50 cm až po velké terárium, vhodné pro dospělý pár chameleonu a to s výškou 80 cm. Tak jako vždy jsem především myslel na to, aby tyto terária byli kompletně vybavené a odpadli začínajícím chovatelům někdy až úmorné starosti se zařízením vhodných chovných prostorů.

Jediné, co nastávající chovatel potřebuje je sehnat si svépomocí nějakou tu větev a následně ji umístit do chovných prostorů, ale to by neměl být pro nikoho žádný zásadní problém. Použít by se měli větve podle velikosti chameleona, tak silné aby je mohl uchopit. Nejlépe se k tomuto účelu hodí větve z vrby. Umístíme jich dostatečné množství, aby se chameleon mohl pohybovat po celém prostoru terária a využít veškerých poskytnutých možností. Také rozmístění osvětlení jsem ponechal na chovatelově zvážení s ohledem na vnitřní zařízení se mohou potřeby na umístění zásadně lišit, a každý si může vyvrtáním otvorů ve větrací mřížce zvolit pro něho to nejideálnější řešení vzhledem k umístění lamp.

Terária a jejich vybavení odpovídají podmínkám chovu chameleonů. Nechybí spodní a vrchní větrání, které je hodně důležité pro výměnu vzduchu. Výhřevná žárovka zajišťuje jak dostatečné teplotní prostředí, tak místní ohřev pro plaza. Nezbytná UVB lampa nahrazuje sluneční záření a je pro chov chameleonu zásadní a hodně důležitá! Lze použít u větších terárií i výbojkové lampy, ale pak počítejme s navýšením ceny dle zvolené lampy o nějakých 700 - 1000 Kč.

Každý chovatel by měl mít přehled jak o teplotě, tak o vlhkosti v chovných prostorách a to obstarají dva měřicí přístroje taktéž dodávané již v ceně celého terária. Určitě nikdo nesmí zapomenout po prvním spuštění terária v jeho prostředí proměřit teploty a zjistit, zda se mu terárium nepřehřívá nebo naopak. Popřípadě upravit teploty volbou slabší nebo silnější výhřevné lampy.

Přední dvířka jsou nikoliv posuvná, ale otevíraná na pantech doprava. Přesné lícování znemožní útěku krmného hmyzu (nejčastěji cvrčků) do bytového prostoru. Aby nedocházelo k samovolnému otevření dvířek je použit silný magnet, který dostatečně dvířka přidrží a zajistí pevné dovření bez zbytečných škvír a mezer.

Miska na vodu je v tomto případě zbytečná neboť chameleon zásadně pije tak, že olizuje kapičky vody z listů a větví. Proto je potřeba cca obden mírně porosit terárium dle místních podmínek. Do chovných prostorů je také vhodné umístit živé rostliny ovšem zde pozor, nesmí být jedovaté! Lze také použít rosící zařízení Monsoon nebo skalní vodopády pro zvýšení vlkosti v chovných prostorách, spínat můžeme dle momentální potřeby.

Nabídka terárií pro chameleony:

Chameleon 70 - 70 x 40 x 40 cm

Terárium pro chameleona 70.jpg

Chameleon 80 - 80 x 50 x 40 cm

Terárium pro chameleona 80.jpg

Detailní pohled na spodní odvětrání a pant dveří:

Terárium pro chameleona odvětrání a pant dveří.jpg

‌Doufám, že se podařil můj záměr nabídnout cenově dostupná a vybavená terária pro chov chameleonů s možností dopravy po celé ČR. Kvalitní služby na jednom místě jsou mojí prioritou. Zakoupit terárium můžete po dohodě osobně, anebo využít plánovaných rozvozů. Terária nelze poslat běžnou dopravní firmou.

Všechna terária mám skladem!

 Objednej na rozvoz 

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek