chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Administrativa, CITES > Administrativa po úhynu želvy

Administrativa po úhynu želvy

 Postup po úhynu suchozemské želvy legislativně

rakev.jpg

Chovatelský žívot má i odvrácenou tvář, a tou je případný úhyn naši suchozemské želvy. Většinou je želva součástí rodiny, každodenního života a žije s námi spoustu let,  najednou je konec. Čím je člověk starší tím více vnímá tuto neodvratnou součást každého živého tvora. Po úhynu nás čeká ještě povinnost čistě legislativní u určitých druhů želv, které podlehájí povinnosti CITES a vlastníme k nim doklady, mezi nejznámější řadíme především druhy:

Testudo hermanni - želva zelenavá

Testudo marginata - želva vroubená

Testudo gracea - želva žlutohnědá

Jedná-li se o druh, který nepodléhá registaci, je to jednoduché a želvy se můžeme bez problémů zbavit například zakopáním, nikde nemusíme nic hlásit nebo něco podobného.

Zcela jiný je případ registrované želvy, která má CITES a spadá do skupiny želv chráněných. V tomto případě je naší povinností do měsíce po úhynu informovat příslušný úřad, kde je želva registrovaná, o úhynu a vrátit kompletní doklady. Můžete to vše i poslat poštou a připojit krátkou zprávu: Vracím veškeré doklady po úhynu želvy. Vrácení dokladů nepodléhá žádnému zpoplatnění.

Likvidace je opět ve Vašich rukou a nikdo Vás nebude zpovídat, jak jste se želvy zbavili. Nemusím podotýkat, že důstojná likvidace ostatků nespočívá ve volném pohození kamkoliv a do vaší popelnice také jistě nepatří. Více zde: Uhynulá želva

Pokud doklady CITES z jakéhokoliv důvodu zapomenete včas vrátit nikdo Vám hlavu neutrhne. Vždy je možnost to udělat a výhodou je, že datum úhynu na úřad většinou neoznamujete. Nikdo nemá zájem lustrovat, kdy Vám uhynula, je to v podstatě už jedno.

Copyright ©

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek