Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Administrativa, CITES > Administrativa po úhynu želvy

Administrativa po úhynu želvy

 Postup po úhynu suchozemské želvy

legislativně

rakev.jpg

Chovatelský žívot má i odvrácenou tvář, a tou je případný úhyn naši suchozemské želvy. Většinou je želva součástí rodiny, každodenního života a žije s námi spoustu let,  najednou je konec. Čím je člověk starší tím více vnímá tuto neodvratnou součást každého živého tvora. Po úhynu nás čeká ještě povinnost čistě legislativní u určitých druhů želv, které podlehájí povinnosti CITES a vlastníme k nim doklady, mezi nejznámější řadíme především druhy:

Testudo hermanni - želva zelenavá

Testudo marginata - želva vroubená

Testudo gracea - želva žlutohnědá

Jedná-li se o druh, který nepodléhá registaci, je to jednoduché a želvy se můžeme bez problémů zbavit například zakopáním, nikde nemusíme nic hlásit nebo něco podobného.

Zcela jiný je případ registrované želvy, která má CITES a spadá do skupiny želv chráněných. V tomto případě je naší povinností do měsíce po úhynu informovat příslušný úřad, kde je želva registrovaná, o úhynu a vrátit kompletní doklady. Můžete to vše i poslat poštou a připojit krátkou zprávu: Vracím veškeré doklady po úhynu želvy. Vrácení dokladů nepodléhá žádnému zpoplatnění.

Likvidace je opět ve Vašich rukou a nikdo Vás nebude zpovídat, jak jste se želvy zbavili. Nemusím podotýkat, že důstojná likvidace ostatků nespočívá ve volném pohození kamkoliv a do vaší popelnice také jistě nepatří. Více zde: Uhynulá želva

Pokud doklady CITES z jakéhokoliv důvodu zapomenete včas vrátit nikdo Vám hlavu neutrhne. Vždy je možnost to udělat a výhodou je, že datum úhynu na úřad většinou neoznamujete. Nikdo nemá zájem lustrovat, kdy Vám uhynula, je to v podstatě už jedno.

Copyright ©

Rychlý kontakt

Miloš Junek
Chovatel želv
+420 603 268 990

euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek

 

 Suchozemské želvy - prodej zvířat - terárií - vybavení - rozvoz

Vivarista             Obchodní podmínky

Nahoru © copyright euzelva.czPoslední aktualizace 23.09.2023 Mapa webuVytvořil Acceler

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací