chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Rozmnožování želv > Penis suchozemské želvy

Penis suchozemské želvy

Pohlavní orgán samce suchozemské želvy

Penis želvy.jpg

Samci suchozemských želv mají netradiční tvar pohlavního orgánu (penisu) a to může zejména začínajícího chovatele jak vyděsit, tak pořádně zmást. Často se pak setkávám ve své chovatelské praxi s panickými dotazy na vyhřezlé střevo, kloaku....a začátečníci si to v 99% právě pletou s penisem želváka.

K samotnému pohlavnímu styku ve skupině, kde jsou samci i samice dochází velmi zřídka. Samci se sice pokoušejí o spáření neustále, ale většinou samice neumožní samci nastavením ocásku vniknout do kloaky a uskutečnit styk. Takže v podstatě je to sranda pozorovat urputně se snažící samce.

K oplození vajíček stačí pouze jedno spáření a vzhledem k tomu, že samice suchozemských želv si umějí sperma samce uschovat, tak i na několik měsíců nebo let mají vystaráno. V přírodě se pouze náhodně potkávají a proto příroda zařídila tento úsporný rozmnožovací mechanismus u suchozemských želv.

Penis samce želvy je, pokud ho plně vysune, ve tvaru jakési trumpety z bočního profilu a růžové barvy viz. fotografie. Na konci má jakousi špičku, která slouží k snadnějšímu zavedení do kloaky samice, následně dojde k vějířovitému rozevření. Každý samec má schopnost podle potřeby penis z vlastní kloaky  zasunout a vysunout. V klidovém normálním stavu není tedy penis vůbec vidět. Pokud ho želvák nedokáže zatáhnout zpět do kloaky a dlouhodobě ho "tahá" za sebou, dochází k poškození tkáně, místním infekcím, nekróze a hrozí zasažení celého organismu. V těchto případech má většinou poškozen ovládácí mechanismus, který umožňuje ovládání penisu dle potřeby. Pak je nutné neprodleně navštívit veterináře a někdy se bohužel nevyhnete amputaci, která je ve většině případů úspěšná a želvák může žít spokojeně dále.

Na fotografiích můžete vidět samce želvy s různě vystrčeným penisem. Pokud  tedy v budoucnu uvidíte penis želvy, není na místě se znepokojovat, nejde o život, želva neumírá a je vše O.K.

Penis samce suchozemské želvy (7).jpg

Penis samce suchozemské želvy (6).jpg

Penis samce suchozemské želvy (4).jpg

Penis samce suchozemské želvy (3).jpg

Penis samce suchozemské želvy (2).jpg

Penis samce suchozemské želvy (1).jpg

Penis samce želvy zelenavé.jpg

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek