chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

Želvárium

Želvárium pro želvy

zelvarium.jpg

Želvárium není určené pro chov suchozemských želv!  To je první informace kterou byste měli vědět. A proto jsem se rozhodl upozornit všechny začínající chovatele suchozemských želv na jeden zásadní problém a možná úskalí při zařizování a kupování vnitřních chovných zařízení pro chov želv. Tím problémem je v mnoha případech zařízení nazývané - želvárium. V dobré víře někteří z Vás, pokud začínají s chovem suchozemských  želv, navštíví nějaké chovatelské potřeby nebo jiné specializované prodejní místo a ti méně znalí věci poptávají želvárium! Zde je ale hlavní kámen úrazu neboť pod názvem želvárium se skrývají sice chovné prostory pro želvy, ale POZOR, VODNÍ!!

To je ten podstatný rozdíl a problém, o kterém mnozí z Vás vůbec nevědí. Cena je proti specializovaným chovným teráriím pro suchozemské želvy sice lákavá, ale pro náš zamýšlený chov je to zařízení zcela nepoužitelné  bez zásadních technických úprav. Prodavači, pokud chcete želvárium, nespekulují a prostě Vám nabídnou zboží, které požadujete, ze skladového sortimentu. Někteří Vám ho jsou schopni z neznalosti věci nabídnout přímo pro chov such. želvy. Vždyť na co jiné by mělo být želvárium, řekne si leckterý prodavač .

Kompletní nabídku terárií pro suchozemské želvy najdete v e-shopu

Terária na prodej

E-shop    Vše pro želvu

Sakra, jak to mám poznat, co zakoupit?

Řeknou si mnozí z Vás. Je to naprosto jednoduché. Želvárium má schůdky a jakousi vyvýšenou plošinu, kde se právě vodní želvy nahřívají, či odpočívají v případě potřeby, kdy potřebují být mimo vodu.

Pro suchozemskou želvu je toto chovné zařízení tedy naprosto nevhodné! Naše  "suchozemská želva" sice zvládne výstup po schůdcích nahoru, ale jako tvor zvídavý Vám bude neustále skákat nebo padat dolů z plošiny. Po těchto kaskadérských kouscích skončí většinou na zádech, pak hlavně u menších želv je návrat na všechny čtyři nohy leckdy problematický. Většina výrobců prostě vyrábí chovné zařízení pro určitý druh zvířat, aby byly uspokojeny co nejvíce jejich přirozené potřeby, a tím se zákonitě nehodí pro zcela jiné druhy. Na obrázcích jednoznačně vidíte rozdíl obou chovných zařízení. A jak mají vypadat chovná zařízení pro suchozemské želvy si můžete přečíst v samostatném článku, který se věnuje této problematice.

Želvárium pro vodní želvu

zelvarium-pro-vodni-zelvu--2-.jpg

Terárium pro suchozemskou želvu 

terarium-pro-suchozemskou-zelvu.jpg

Závěrem

Proto by se měl každý z Vás, než zakoupí nějaké chovné zařízení , poradit buď přímo s chovatelem želv, nebo si předem nastudovat chovné potřeby konkrétního druhu želvy a tomu podřídit nákup. Věřte, že se vyhnete hodně problémům, hlavně s následným uspořádáním prostorů včetně instalace potřebného osvětlení, které je pro vodní a suchozemské želvy zcela jiné. Rekonstrukci zvládnou pouze zruční kutilové, a jak starosti, tak finanční náročnost s tím spojené nestojí podle mě za to. Pokud chcete zakoupit terárium pro suchozemské želvy, neváhejte využít mé nabídky, kde najdete terária na prodej, které jsou 100% určené pro chov suchozemských želv, a nemusíte se obávat nějakých komplikací při samotném chovu.

 Copyright © 

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek