chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Druhy želv > Želva sloní - Testudo gigantea

Želvy sloní na Mauriciu

Obří želvy dnešní doby

Želva sloní Testudo gigantea (8).JPG

Úžasní tvorové, i tak bychom mohli nazvat želvu sloní - Testudo gigantea z ostrova Mauricius. Záměrně nepoužívám nové nicneříkající názvy želv, protože to považuji za nepodstatné. Mauricius, ostrov ležící na úrovni jižní Afriky a blízký soused Madagaskaru. Kde jinde by so mohlo želvám dařit, chce se mě říci, rovníkové počasí a ideální místo pro největší žijící želvy naší současnosti.

Pryč jsou naštěstí již doby, kdy se zde námořníci zastavovali jen proto, aby si na lodě vzali tyto živé konzervy a doplnili svůj chudý námořní jídelníček na dlouhých plavbách. Je docela zázrak, že želvy nedopadli jako místní endemický tvor pták Dodo - blboun nejapný, který je dnes zcela vyhuben a doslova a do písmene byl lidmi "sežrán" do posledního jedince. Ten tu zůstal pouze už jako věčný symbol ostrova včetně státní vlajky a hlavně se bez něho neobejde žádný suvenýr. Nebudu se věnovat ostrovu samontnému, ale jako chovatel želv se zaměřím jak jinak, než na tamní suchozemské želvy sloní a paprsčité.

Dodo - Blboun nejapný.jpg

Pokud se Vám stane, že se náhodou dostanete osobně na toto místo planety, tak věřte, že se budete nacházet na ostrově Mauricius a konkrétně na Krokodýlí farmě La Vanille. Součástí této farmy je opravdu velká stanice na záchranu želv obřích a návštěva každého chovatele želv je snad i povinností. Úspěšně je tady množí ve velkém, což také můžete vidět jak na obrázcích, tak na videu. Odchovy částečně vypouštějí úspěšně do přírodní rezervace na ostrově Rodrigues, kde žijí volně a svobodně.

La Vanille.pngAle zpět k želvám, nemá cenu moc detailně popisovat tyto obry, fotografie Vám řeknou naprosto vše. Stačí se prostě dívat a dívat, nechat se únést fantazií. Jako chovatel želv jsem byl přímo nadšen z návštěvy tohoto místa. Volně se procházíte mezi stovkami těchto obrů různých velikostí až po nejstaršího a asi i největšího jedince s kterým jsem se s jeho uctivým svolením vyfotil, sice mě to stálo menší úplatek, ale nelitoval jsem. Posoudit, jak nám to oběma sluší, můžete sami, ale mám dalšího kamaráda, na to se mužete spolehnout.

Za pár korun si zde můžete zakoupit od ostrahy, která vás prakticky nechá dělat, co chcete, zelenou větvičku (želví pochoutku).  Okamžitě jako vlastník větve, se stáváte pro všechny želvy, které ji ve vašich rukách zpozorují, "lovnou zvěří". Je to jako červený hadr na býka. S důstojností sobě vlastní Vás pronásledují, dokud Vás o tuto lahůdku neoberou a jste rádi, že jste si zachovali alespoň holý život :-). Nevěříte? Pokud se náhodou na tomto ostrově někdy vyskytnete, musíte se přesvědčit sami na vlastní kůži a věřte, nebudete litovat.

Pro nejen chovatele želv zážitek nevšední, kde v Evropě Vás pustí volně mezi želvy? Na dobu omezenou pouze otevírací dobou určitě nikde! Právě proto jsem se s nimi loučil velice těžko a dokázal bych tam být osobně opravdu hodně dlouho. Želvy se Vás absolutně nebojí, naopak se zdá, že se rády mazlí. Kdybych měl doma místo, hned bych si takového pěkného mazlivého "pejska" pořídil. Věčný úsměv a ta pohoda vyzařující z těchto želv je až zarážející.

Testudo gigantea.jpg

Vzpomněl jsem si také při této příležitosti na tyto želvy v ZOO Dvůr Králové, jak tam musí trpět a na jejich nevyhovující chovné podmínky! Znovu si neodpustím a píši, měli by se stydět za to, co jim zde vybudovali! Jak by jim bylo nádherně zde v želvím ráji, škoda, že i tady je to vše o penězích. Zamáčknu slzu a raději pokračuji, že je hanba nefackuje!!!

Mimo jiné tu mají i nádherný výběh želv druhu Geochelone radiata v jiné části farmy. I když v porovnání s obřími mazlíčky vypadají jako malí trpaslíci se svými cca 40 cm, jde o želví klenoty Madagaskaru. Tyto želvy už i chovám a už se těším, až se začnou rozmnožovat, o tomto druhu si můžete přečíst vše v samostatném článku Geochelone radiata - chov.

Geochelone radiata.jpg

Nebudu Vás tady zbytečně trápit jinými nepodstatnými informacemi a pouze se ponořte do myšlenek... a

Vítejte všichni mezi obřími želvími dinosaury!!!

Dinosaurus dnešní doby.jpg

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek