Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Černá kronika > Želví záhady

Želví záhady

Po stopách želvích záhad

zahadna-zelva.jpg

Příběhy ze života suchozemských želv nad nimiž zůstává rozum stát. Ano, i to se stává, aniž by mohl nebo uměl někdo záhadu vysvětlit. Pozor, i něco takového nás při chovu želv může potkat. Takže pokud někdo z Vás má nějakou nevysvětlitelnou příhodu se želvou, může se podělit zde s ostatními.

1) Dobrý den

Mám dotaz ohledně úhynu dvou želv.

V příloze zasílám foto jak máme zabezpečený výběh, přesto se na včerejšek v noci stalo, že želvy z výběhu něco vytáhlo a hned vedle výběhu je schovalo pod kůru. Po jedné želvě zůstal pouze krunýř a vedle zůstala mrtvá další želva, která ležela na zádech a byla poničená. Sice máme psa, ale nezdá se nám z jeho reakce a chování že by je takto zlikvidoval, protože želvy jsou ve výběhu již skoro 2 měsíce a hlavně jak známe našeho psa německý ovčák tak by je spíš rozkousal. Hlavně když jsem je našla asi v 9 hodin ráno vůbec si daného místa nevšímal a po odklizení želviček je nehledal což mi k němu přijde divné. Vzhledem k tomu, že nám není jedno co se stalo prosím o radu co je mohlo takto zlikvidovat. Měli jsme je 1 rok a byly staré 3 roky a 2 roky. Velice těžce se situací vyrovnáváme, protože si nejsme jisti co to mohlo způsobit. Setkal jste se někdy s takovým případem? Budu Vám vděčná za informaci. Ta nejistota není nic příjemného, měli jsem je moc rádi a mysleli jsme, že jim dáváme pocit ochrany a bezpečí při venkovní výběhu, což se nepotvrdilo. Večer jsme je ještě kontrolovala, byly obě v domečku zahrabané ve slámě. Moc Vám děkuji s Pozdravem Monika

vybeh-zelv.jpg

vybeh-zelv-2.jpg

 

 

2) Nevhodná podestýlka pro želvu

Ještě než se začtete do smutného příběhu který skončil úhynem želvy pár slov k tomuto problému ode mne. I když se to možná nezdá i v tomto segmentu zboží narazíte na dobré, ale i méně kvalitní výrobky, což se stalo osudné pro jednu želvu. Proto je nejlepší vyzkoušet jeden druh podestýlky, a pokud Vám vyhovuje neměnit ji za jinou! Důležitý je hlavně výrobce ne vlastní název. I výrobci berou od různých dodavatelů a můžete se setkat s produkty, které jsou doslova "smetím ze dvora". Proto já používám již více jak deset let stejnou podestýlku u všech želv a nemám ani jsem neměl nikdy žádný problém.

Dobrý den pane Junku,

ráda bych Vás poprosila o rozšíření tohoto emailu na Vašich stránkách, protože si myslím, že ne každý chovatel by předpokládal, že se mu může přihodit stejný osud z důvodu, který Vám píši jako se stal naší želvě.
 
Před 7 lety jsme si u Vás s mými sestrami zakoupily želvu zelenavou z odchovu roku 2009. Do letošního roku jsem neměly s jejím prospíváním díky naší péči žádný problém. Naše želva nijak nestrádala a dostávala pravidelnou pestrou stravu dle Vašich doporučení. V létě jsme jí měly ve venkovním výběhu a přes zimu trávila čas v teráriu. Nebyla zimovaná, protože dle Vašich doporučení na webových stránkách to nepotřebovala. 
 
Terárium se skládalo z lisovaného kokosového vlákna zakoupeného v PET Centru na jedné straně a kamínků na druhé straně. Takto jsem to připravovala celých 6 let co jsme želvu měly. Bohužel při poslední výměně steliva došlo k problému na jehož následky želva pošla. Kokosové vlákno nebylo sterilní a vylíhli se z něj nám neznámí paraziti, kteří zapříčinili úhyn naší želvy. My jsem si bohužel ničeho nevšimly, protože jsme projevy jejího chování přikládaly ke každoročnímu jarnímu útlumu. K odhalení příčiny úhynu došlo až při úklidu terária, kdy jsem při rozhrnutí kokosového vlákna zaregistrovala jinou barvu ve spodní části steliva, tunýlky parazitů a zápach. 
 
To se bohužel stává.... Život jde dál. Chybami se člověk učí. Z toho pro nás plyne poučení, po výměně steliva začít pravidelně kontrolovat jeho stav.
Dnes jsem si u Vás objednala novou želvu a kokosové vlákno. Snad nás už nic takového nepotká.
 
Děkuji 
S pozdravem
Alena Šemberová

Copyright ©

Rychlý kontakt

Miloš Junek
Chovatel želv
+420 603 268 990

euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek

 

 Suchozemské želvy - prodej zvířat - terárií - vybavení - rozvoz

Vivarista             Obchodní podmínky

Nahoru © copyright euzelva.czPoslední aktualizace 23.09.2023 Mapa webuVytvořil Acceler

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací