chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Návody, postupy > Technické návody, postupy..

Technické návody, postupy..

Chovné prostory pro suchozemské želvy

technické návody, postupy, řešení

pat-a-mat-1.jpg

My chovatelé suchozemských želv neustále něco v teráriích, výbězích..... předěláváme, upravujeme, měníme a často se setkáme s problémem, že nevíme, jak to technicky vyřešit. Hlavně pro ty, kteří si chtějí něco udělat, upravit, změnit doma svépomocí, zde uvedu jednoduché návody, jak na to. Ne každý jsme domácím kutilem a potřebujeme, než se do něčeho pustíme, prostě a jednoduše návod a čím detailnější, tím lepší, samozřejmě. Proto Vám tady naservíruji nebo se alespoň pokusím ukázat nějaké ty domácí vychytávky a popsat detailnější postupy tak, aby to zvládl i méně šikovný chovatel želv nebo jiný rodinný příslušník. Někdy si vypomůžu i názorným amatérským videem pro lepší znázornění postupu práce.

1) Jak si něco přilepit na sklo do terária, akvária.....?

První návod se týká přilepení různých háčků, držáku a příchytek na kabely, osvětlení či jiné doplňky. Převážně půjde o skleněná terária. Veškeré potřebné příslušenství lze zakoupit v obchodních centrech, železářstvích....

Co budeme tedy potřebovat než začneme:

- Aplikační pistoli (70,-Kč) pro občasné použití nám postačí levná plastová nebo kovová a nabídka je široká až po profesionální s cenou okolo 300,-Kč

- Akvaristické lepidlo (130,- Kč) zvolte transparentní barvu a poznáte to podle průhledné barvy aplikační špičky. Pokud ho řádně po použití uzavřeme, vydrží nám hodně dlouho a bude vždy po ruce. Doba tuhnutí v pokojové teplotě 24h. Pozor lepidlo nanášíme pouze na jednu z lepených ploch! Na trhu je více výrobců a je prakticky jedno, kterého zvolíte. Údajně lze i někde zakoupit malé balení lepidla a v tom případě nebudete potřebovat aplikační pistoli.

- Toluen (46,- Kč) slouží k odmaštění obou lepených částí a je dle výrobce terárií nejspolehlivější. V krajním případě postačí jiný odmašťovací přípravek, ale to je již bez záruky, že se díly pevně spojí (čistý benzín, líh....).

-  Příchytku, háček, držák (10,-Kč) tady se podnikavosti meze nekladou. Pro tento účel můžeme použít téměř vše, co nás napadne od strojní matice (nejlepší nerezová), kousek hlinikové trubičky až po nějaký pevnější plast. Drží pevně téměř cokoliv a pokud chceme mít jistotu, volíme něco s větší spojovací plochou.

Co potřebujeme zakoupit

video-lepeni-uchytu-001.jpg

Přilepený plastový držák (záslepka) slouží jako držák bodového osvětlení. 5 let v teráriu a stále drží. Druhý pásek nebo drátek slouží jako pojistka v případě selhání jednoho uchycení! Kreativitě se meze nekladou a záleží na každém z Vás co zvolíte.

video-lepeni-uchytu-005.jpg

drzak.jpg

Copyright ©

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek