chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Nemoci, léčení, úpravy > Pomoc chovatelům želv

Pomoc chovatelům želv

Potřebujete, poradit s nemocnou suchozemskou želvou?

poradna.jpg

Jako na chovatele suchozemských želv se na mě často obracíte s různými problémy, které mají Vaše želvy hlavně se zdravotním stavem. Jelikož se dlouhá léta intenzivně zabývám chovem suchozemských želv a to až deseti druhů, mám bohaté zkušenosti a mohu leckomu poradit s jeho problémem, než se odhodlá navštívit veterináře, kteří jak víme, na tom jsou co se týče želv a zkušeností s léčením mnohdy hodně špatně. Jen opravdový specialisté na želvy Vám dokáží adekvátně želvu léčit.

Setkávám se s různými dotazy a abych mohl vyhodnotit co nejlépe její stav a adekvátně poradit, potřebuji spoustu informací a v žádném případě mně nestačí strohá informace, že máte nemocnou želvu a potřebujete poradit! Takto se nedá odhadnout zhola nic. Bohužel i když jde o želvu z mého chovu a Vy ji vlastníte déle než pár dní, potřebuji ty samé informace. Někomu se to bude zdát přehnané, proč potřebuji tolik informací, ale když zvíře v našem případě suchozemskou želvu neznáte, ani ji nemůžete adekvátně léčit či poradit čeho se vyvarovat nebo co děláte špatně.

Želvy jsou sice odolné, ale pokud přijde nějaká nemoc či problém, je to často hodně vážné a rozhodují dny, kdy máte na nápravu čas, než bude opravdu pozdě. Čím je želva menší, tím rychleji se většinou zhoršuje její stav a přitom stačí  leckdy pouze málo. Upravit chovné podmínky, teploty, vlhkost, stravu a problém je vyřešen během chvíle. Na to vše je potřeba znát co nejvíce historii chovu, a to bez nějakého záměrného zkreslování informací, v tom případě se může stát, že ani rada nebude bohužel správná a vhodná. Každý z Vás to musí brát jako pomoc v nouzi zdarma a bohužel bez záruky. Není nad to želvu vidět osobně, v komplikovaných případech je potřeba také odborné vyšetření. Na Vás pak bude, zda radu na své riziko budete akceptovat nebo ne.

doktor-zelv.jpg

Soupis informací které potřebuji co nejpřesněji vědět pro vyřešení problémů s Vaší želvou:

1) Všeobecné informace k vlastnictví želvy

- druh suchozemské želvy

- stáří želvy, co nejpřesněji

- jak dlouho ji osobně vlastníte

- kolik váží, popřípadě zda ztrácí hmotnost

- velikost želvy

2) Chovné prostředí želvy

- v jakých chovných prostorách je u Vás

- jaké má teplotní podmínky

- jaké má světelné podmínky

- jaké používáte osvětlení

- jak během dne svítíte

- jaký substrát používáte

- vlhkostní podmínky

3) Zdravotní stav želvy

- jaké má želva problémy co nejpodrobněji

- popis zranění a celkového stavu

- jak dlouho problémy pozorujete

- její momentální chování při nemoci

- tvrdost plastronu a karapaxu želvy při zmáčknutí

Formulář který můžete vyplnit a odeslat na e-mail ve Wordu můžete stáhnout zde:

Formulář posouzení zdravotního stavu suchozemské želvy

Závěrem

Pokud mně tyto informace dodáte, neříkám, že Vám želvu vyléčím, ale dokážu co nejpřesněji  odhadnout, proč tyto problémy má a jaká je vhodná případná náprava, nebo úprava chovných podmínek. Nejsem všeználek, a nedokážu zázraky, ale za spoustou problémů se skrývají právě banální chovatelské chyby začínajících chovatelů a náprava je někdy velice snadná.

Při závažných nemocech je každá rada zkušených chovatelů, kteří se v praxi setkali již s ledasčím nad zlato, a i tady je reálná možnost želvu uzdravit. V případě potřeby se mohu poradit s kolegy chovateli. Poradenskou činností se zabývám zdarma a pokud mně to čas dovolí řeším takovéto dotazy přednostně a mou snahou je Vám i želvám pomoci. Pokud se to přesto nepodaří, zbývá další možnost a to návštěva veterináře. Všem Vám přeji, ať tento článek potřebujete co nejméně a nejlépe nikdy.

Motto chovatele želv

Pokud vím, tak rád poradím

Soubory ke stažení:

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek