chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

euzelva.cz > Fotoalbum > Kam na výlet nejen za želvami > Zábavní parky - Německo

Zábavní parky - Německo

EUROPA PARK

21. 7. 2011

p1020809.jpg

images.jpg

‌Prázdniny jsou tady a hodně lidí cestuje a objevuje nové, nepoznané, tak jako my. Dnes Vám poskytnu tip na výlet ryze zábavního charakteru určený nejen pro děti, ale i dospělé. Jde o zábavní parky Europa park a Skyline park v Německu. Ale popořadě, od dob kdy jsme navštívili s prvorozeným dítětem Legoland v Německu, se snažíme pro děti zpříjemnit letní prázdniny něčím, co nám rodičům nebylo bohužel umožněno, a to hlavně díky režimu, který tady panoval před rokem 1989. Bohužel dovolenou na mořské pláži nedokáží většinou ocenit, tak jim umožníme aktivní prožití pár dnů o prázdninách něčím nevšedním a akčním.

Podnikáme, pokud je to jen možné 3 - 5denní prázdninové výlety do Německa a navštěvujeme zábavní park jeden den a další den zase vodní park......... Pro děti hotový ráj a pro nás leckdy zápřah na plné obrátky, protože vzdálenosti atrakcí jsou leckdy v řádech sta kilometrů a to znamená ráno v 7 hodin budíček a večer v 21 hodin návrat. Děti se prospí v pohodě při cestování a já osobně jako řidič už někdy melu z posledního :-)).

Plánuje manželka a řídím já, dokonale vždy naplánováno do posledního detailu, zajištěno ubytování v soukromí, co možná napůl cesty mezi plánovanými atrakcemi a můžeme vyrazit. Letos jsme dali dohromady s kamarády partu čtyř dospělých a čtyř dětí a díky většímu autu ušetříme všichni za dopravu, která není zrovna k naježděným celkem asi 2600 km levná. V úterý odpoledne vyrážíme a cíl je německé městečko Metzingen vzdálené pouhých 750 km. Cesta je až na nějakých 70 km po dálnicích a tak v 21:00 dorážíme na základnu, kde budeme pouze přespávat.

Příjemné ubytování v malém penzionu na pokraji městečka Metzingen nás už poněkolikáté během posledních pár let ubezpečí, že ubytování v Německu je vždy bez problémů a na úrovni, tentokrát za cenu 20euro na osobu bez stravování, které s ohledem na program musíme zajistit sami nebo v terénu. Žádné předávání pokojů a jiné vymyšlenosti některých českých penzionů, ale pouze předání klíčů při příjezdu včetně zaplacení a odevzdání při odjezdu. To je veškerý styk s majitelem a vejde se dohromady do 5 minut. Důvěra musí panovat na obou stranách, a toho si ceníme.

Noční rychlé vybalení, pozdní večeře ve stylu co dům dal, pohled na předpověď počasí na druhý den a rozhodnutí, čím vlastně začneme, to je nejdůležitější a vše se musí podřídit počasí. Vyhrává díky deštivé předpovědi aquapark a druhý den ukáže, jak šťastné to bylo rozhodnutí, protože celý den až na menší přestávky propršelo a pobyt v zábavním parku by byl utrpením.

Užíváme si všichni po celý následující den všech možných a nemožných vodních radovánek včetně saunování. Aquaparky, které manželka pečlivě vybírá, tak aby splňovaly požadavky hlavně pro děti, a to počtem skluzavek, tobogánů a všech možných atrakcí, není jednoduché najít a ne každý je vhodný a při výběru si na toto dejte velký pozor! (letní uzávěrky, lázeňské zařízení, dočasné odstávky atrakcí....). V každém zařízení je možné zakoupit občerstvení ve stylu Mc Donald, ale doporučuji si vzít jídlo sebou. Na rozdíl od českých zařízení zde všude můžete konzumovat jídlo a pití, a to i přímo na lehátkách a nikdo Vás nebude vykazovat ven a je to naprosto běžné.

Prostě náš zákazník, náš pán, super přístup a chválím. Ani plavčíci, kteří dozorují a ledacos dovádějící omladině tolerují, zbytečně neprudí a vidět je při napomínání je zcela ojedinělé, a to někteří místní návštěvníci předvádějí pekelné kousky, které  by jim u náa neprošly. Například jízda 10 - 15dětí ve vláčku po skluzavce nehledě na semafor......a věřte, mají všude kamery a moc dobře vědí, co se kde děje. Nikdy jsem neviděl žádný úraz ani problém. Maminky mohou bez problémů k bazénům i dovnitř s kočárkem a prostě Němci jsou k dětem hodně toerantní. Večer se vracíme spokojeni na základnu a následující den je jasný a čeká nás Europa park který je největší v Německu a pro zajímavost v roce 2010 měl roční návštěvnost přes 4 milióny zákazníků.

Ranní budíček po namáhavém předchozím dni v 7 hodin se moc nezamlouvá nikomu, rychlá snídaně a jedeme, děti ihned po startu usínají. Nás čeká skoro 200km cesty po dálniční síti a krátce po deváté hodině jsme na místě. Počasí se ukáže na tento den sice lepší, ale dopoledním přeháňkám se nevyhneme, naštěstí odpoledne nám přeje a svítí krásně sluníčko.

Rozlehlé parkovací plochy všude, kam se podíváte, dávají tušit, že jde o dokonale namazaný stroj nejen na peníze, ale i na zábavu pro všechny kategorie. V takto velkém parku jsme poprvé a bez plánku se tam určitě ztratíte to je jasné. Ještě, že obří atrakce jsou vidět na dálku a slouží jako orientační bod. Menší fronty u vstupu a účet pro 3 x 36 Euro, nejmenší dítě je zdarma. Hned nedaleko vchodu nám je jasné, že celá skupina nemá šanci se udržet pohromadě a dělí se na tři skupiny se srazem na oběd u vyhlídkové věže. Manželka s nejmladším členem výpravy vyráží za zábavou pro malé, já se skupinkou teanegerů jdu na ty nejbrutálnější atrakce a zbytek má volnou zábavu.

Začínáme na horské dráze nevídaných rozměrů a fronta 35minut díky očekávání a dopolednímu deštíku uběhne rychle a už frčíme. Žaludek málem obrátíte 4x naruby a máte co dělat aby neopustil díky přetížení Vaše tělo. Tak to je něco a naše pouťové atrakce jsou rázem zapomenuty. Nahoru, dolů pekelnou rychlostí - zážitek jak řemen. Jsem nadšen zrovna tak, jako zbytek omladiny. A hurá na další, scénář se opakuje v změněné režii a pouze se mění kulisy. Tak to jde dokola a během prvních třech hodin pobytu končíme na nejnovější horské dráze s impozantním zrychlením dle popisu z 0 - 100 km/h za 3 sekundy. To je palba a fakt doporučuji každému, kdo má odvahu a pro strach uděláno.

Ejhle čas prvního srazu je tady a celá skupina se opět schází a jeden překřikuje druhého co a kde je super. Tempu omladiny nestačím, opouštím je a zařazuji se do skupiny manželky a dcery. Ty největší "brutky" jsem úspěšně absolvoval a to mě opravdu stačí a jsem rád, že tempo zmírní. Sraz je určen po uzavření v 19h a skupinky se opět rozprchnou po parku. Poctivě s manželkou a dcerou jdeme od jedné atrakce na druhou. Opravdu úžasné prostředí plné zeleně a jiných zajímavostí dává zapomenout na starosti všedního života a vracíte se do dětských let plných zábavy a her.

Celý den jsme poctivě brali jednu atrakci za druhou a stejně na všechny nedošlo. Některé  jsme stihli vícekrát, ale těch bylo pomálu. Omladina údajně v poklusu bere útokem jednu za druhou a samozřejmě vynechává ty méně náročné a jednoznačně vyhrávají ty nejdrsnější.

Koncepce celého parku je tak trošku kýčovitá ve stylu zahradních trpaslíků, ale to k německé mentalitě patří a někdy to působí na nás usedlé Čechy tak trochu bláznivě, děti to ale zbožňují. Jednotlivé části parku jsou postaveny jako evropské státy (Německo, Rakousko, Francie, Itálie, Rusko, Finsko...Česko chybí).  Postavičky z pohádek ochotné se vyfotit kdykoliv s kýmkoliv, průvody sličných mažoretek a alegorických vozů není možné prostě přehlédnout. Zážitek, který se prostě jen, tak nevidí.

Je 1 9h a konec dobrodružství, dospělý dorážejí na stanoviště z posledních sil a omladina se zpožděním, protože se na poslední chvíli snažili urvat co nejvíce atrakcí a na poslední běželi několik stovek metrů - pozdě 2 - minuty po 19.h. Pomalu opouštíme prostory k východu a cestu nám zpříjemňují klauni, artisté a panenky Barbie s nimiž se Dominika fotí. Strojené úsměvy....i to patří na toto místo. Areál opouštíme bez problémů a všichni až na mě do půl hodiny spí. Já s námahou ukrajuji po dálnici 200km zpět a okolo 22. hodiny dorážíme servaní jak psi do přechodného bydliště. Rychlá večeře a hajdy na kutě, protože ráno nás čeká další dobrodružství, a to zábavní park menšího ražení Skyline vzdálení pouhých 200km, ale na druhou stranu.

Skyline park

skyline.jpg

skylineparklogo.jpg

‌Fotografie z tohoto druhého parku si můžete prohlédnout dole ve fotogalerii. Jedná se menší rodinný park, kde je sice méně atrakcí, ale i lidí.  O poznání starší a menší park, i když i tady každý rok přibudou nějaké atrakce navíc. Celý park stačíte projít za jediný den a ani zde není nouze o atrakce z kterých jde hlava kolem, ale nemyslete si, že se můžete vyloženě flákat, i tady Vám dá celý den řádění pořádně zabrat.

Opět nás jako skupinu čeká rozchod a trávíme den podle zkušeností z minulého parku tedy odděleně. Díky opět horšímu počasí s přeháňkami, v pátek je zde poměrně málo lidí a dosyta si každý mohl užít všeho, co park nabízí a to doslova bez front. Nadšená hlavně omladina, která bere každou atrakci útokem, a to klidně několikrát po sobě, díky nulovým frontám a to opravdu běžně není možné a po každé jízdě musíte jindy pěkně zpět do fronty.

Vstupné je zhruba poloviční než v Europa parku a zde, pokud Vás přepadne velmi teplé počasí je i venkovní bazén, tak nezapomeňte vzít dětem plavky. Určitě v horkém dni uvítají možnost se osvěžit a bazén je určen pro všechny generace. Německá preciznost a vše v provedení nerez, včetně skluzavek, dávají zapomenout, že se nacházíte v zábavním, nikoliv ve vodním parku.Každý si tady přijde prostě na své a my jsme ho navštívili během deseti let již potřetí.

Návrat ve stylu spícího komanda probíhá bez problémů a v 21 hodin jsme opět zpět. Sobota, to bude náročné, a to hlavně pro mužskou část, začínáme totiž v outlet centru v našem městečku. Během třech hodin, za což obdivuji hlavně ženy, že dodržely dohodu ukojily svoji vášeň pro nákupy, můžeme vyrazit krátce po poledni na poslední odpolední návštěvu aquaparku. Zde každý volí odpočinek včetně saunování a pobyt se protáhne až do 20. hodiny.

Druhý den po pořádném vyspání sbalíme a vyrážíme na cestu zpět domů, plni dojmů a únavy ,se snad nenajde nikdo. kdo by se netěšil na svoji postel. Cesta po dálnicích probíhá bez problémů a okolo 19.h jsme  doma. První moje cesta vede k suchozemským želvám zkontrolovat vše od inkubátorů až po želví výběhy. Otec se sice stará příkladně, ale co kdyby něco opomněl.

Postřehy do zábavních parků:

Pokud se rozhodnete navštívit jakýkoliv zábavní park v Německu o našich letních prázdninách, snažte se řídit těmito zásadami:

- vyhnout se letním prázdninám v Německu a nejlépe navštívit  během měsíce června

- výhodné rodinné vstupné (pozor dvě ženy nebo muži s dětmi nejsou považovány za rodinu)

- vyhnout se návštěvě o víkendech, svátcích a prázdninách v Německu

- vzít si sebou stravu a pití vzhledem k přemrštěným cenám v parcích

- nezapomenout pláštěnku pro případ špatného počasí - atrakce jsou v provozu i za deště

- dbejte na včasný příjezd do parků nejlépe před otevírací dobou, den je krátký

- nikdy nejezděte a to ani s cestovkou na noc a pak ihned od rána park, je to náročné  zvládnout i jako svěží a takto budete K.O. již v poledne.

- návštěva se nevyplatí pro děti pod 120 cm a 3 roky většina atrakcí je pro ně uzavřena a to platí i pro Legoland. Jistotou je výška 140 cm od které je přístupna 99% atrakcí. Obsluha je neoblomná.

Postřehy do aquaparků:

- vzít si s sebou dostatek vody a jídla, můžete konzumovat přímo u bazénů

- vstup s kočárky dovnitř běžně povolen bez omezení

- vzít si dostatek ručníků či osušek pro celodenní pobyt

- do sauny nutná velká osuška pod celé tělo

- saunování zásadně bez plavek a vždy smíšené

- výhodné rodinné vstupné (pozor dvě ženy nebo muži s dětmi nejsou považovány za rodinu)

- otevírací doba většinou do 22:00 h

Pro ženy:

Aniž bych podezříval manželku z postranních úmyslů z městečka Metzingen, kde jsme byli ubytování se vyklubalo Outletové centrum všech možných a nemožných značkových obchodů, které snad neprojde ani zdatný a protřelý "nakupovač" za celý den. Žádná ze světových firem zde nemůže chybět a ceny jsou levnější než v outletu v CZ a ten výběr oooohhhh.

Odkaz: Outletcity Metzingen

Závěrem:

Kdo má rád zábavní parky a atrakce všeho druhu, ať v žádném případě neváhá a do Německa se vypraví a opravdu to stojí za to. Adrenalinu si užijete dostatek a u nás podobné atrakce prostě nenajdete. Hlavně děti to ocení 100% a nejraději by tam byly 10 x do roka. Jedná se o náročnou dovolenou leč to může na první pohled vypadat jako výprava za odpočinkem a zábavou. Takže neváhejte a vzhůru za nevšedním dobrodružstvím.

Odkazy:

Zábavní park: Europa park

Zábavní park: Skyline park

Aquapark: Donaubad Wonnemar - Ulm

 Aquapark: Fildorado

Copyright ©

P1020596
P1020598
P1020599
P1020600
P1020601
P1020602
P1020603
P1020606
P1020607
P1020611
P1020626
P1020629
P1020630
P1020631
P1020633
P1020634
P1020635
P1020640
P1020641
P1020642
P1020643
P1020647
P1020653
P1020654
P1020655
P1020656
P1020657
P1020658
P1020659
P1020660
P1020661
P1020662
P1020663
P1020664
P1020665
P1020666
P1020667
P1020668
P1020669
P1020670
P1020671
P1020672
P1020673
P1020674
P1020675
P1020676
P1020677
P1020680
P1020681
P1020682
P1020683
P1020684
P1020685
P1020690
P1020691
P1020692
P1020693
P1020695
P1020696
P1020697
P1020698
P1020699
P1020700
P1020701
P1020702
P1020703
P1020706
P1020709
P1020710
P1020711
P1020715
P1020716
P1020721
P1020723
P1020728
P1020729
P1020730
P1020731
P1020732
P1020733
P1020734
P1020735
P1020736
P1020737
P1020741
P1020743
P1020746
P1020747
P1020748
P1020749
P1020750
P1020751
P1020752
P1020753
P1020754
P1020756
P1020757
P1020760
P1020763
P1020764
P1020765
P1020766
P1020767
P1020768
P1020769
P1020770
P1020771
P1020772
P1020776
P1020777
P1020778
P1020779
P1020780
P1020781
P1020782
P1020783
P1020784
P1020785
P1020786
P1020787
P1020788
P1020802
P1020803
P1020804
P1020805
P1020806
P1020807
P1020808
P1020809
P1020810
P1020811
P1020812
P1020813
Zábavní park Skyline
Zábavní park Skyline (1)
Zábavní park Skyline (2)
Zábavní park Skyline (3)
Zábavní park Skyline (4)
Zábavní park Skyline (5)
Zábavní park Skyline (6)
Zábavní park Skyline (7)
Zábavní park Skyline (8)
Zábavní park Skyline (9)
Zábavní park Skyline (10)
Zábavní park Skyline (11)
Zábavní park Skyline (12)
Zábavní park Skyline (13)
Zábavní park Skyline (14)
Zábavní park Skyline (15)
Zábavní park Skyline (16)
Zábavní park Skyline (17)

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek