chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

Šťastná země

Přírodní zábavní dětský areál

 10. 7. 2013

Dnes jsem pro Vás všechny, co máte doma děti nejlépe do 12 let, připravil tip na rodinný výlet a cílem je areál - Šťasná země v Radvánovicích u Turnova. Je léto roku 2013, úterý, krásný slunečný den. Naše rodina vyráží na plánovaný rodinný výlet za zábavou určenou především dětem. Dcera to uvítala s nadšením a poslední dny před odjezdem již o ničem jiném nebásní. Bereme s sebou její stejně starou kamarádku ze školky Lucinku a v ranních hodinách vyrážíme. Cesta směrem Jičín - Turnov plyne bez nějakých problémů a děti se prostě těší. Bude to naše první návštěva tohoto areálu.

Už jsme tu, hurá

Z hlavní silnice odbočíme a po 500m jsme na parkovišti v čase příjezdu 10:00. Místa dost, parkování za hubičku 20,- není co řešit. Vstupné pro tento den bez ohledu na věk Baťovských 99,- je také v pořádku. Jelikož v celém areálu se nacházejí kromě občerstvení také placené atrakce a místní měnou jsou peníze nazývané čtyřlístky, je potřeba si u pokladny nějaké zakoupit. Výhodou je, že při odchodu Vám je vezmou bez problémů zpět a smění opět na koruny. Takže je lepší směnit více, než tam lítat každou hodinu pro nové a věřte, že potřebovat je budete v hojném počtu.

Areál atrakcí

Dětské srdce se musí při prvním pohledu opravdu zatetelit štěstím. Desítky různých atrakcí, prolézaček, houpaček.......  některé známe z dětských hřišť, stojí opravdu za to a jsou široko daleko, kam se podíváte. Však se také holky vrhly do celodenního boje hlava nehlava. Atrakce střídají jednu za druhou a my plníme pouze roli bezpečnostního dozoru. Kdo z rodičů se chce zapojit, není problém a na většinu atrakcí může společně s dětmi bez ohledu na věk.

Ale chybí nám už ta dětská hravost a bezprostřednost, neúprostný čas prostě nezastavíš a můžeš se snažit jak chceš. Děti všude volají mami, tati, babi, dědo...pojď sem a sem, udělat to pak zase ono a člověk má chuť se zeptat sám sebe: Opravdu ho nezastavíš? Bohužel ne, ale zpomalit ho může každý z nás a to je opravdu dobře a odměnou je nám dětský úsměv od ucha k uchu, a to prostě stojí za tu trochu trpělivosti a námahy. Kež by jim zůstal po celý život, ale to už jsem zase někde jinde.

Narůstající teplota v tento slunný letní den okolo poledne graduje a z nás už opravdu leje pot. Stín je největší kamarád, ale děti nic, dále řádí jako "pominuté", protože je opravdu z čeho vybírat. Velký minigolf je také láká, ale představa, že mlátíme do míčků na přímém slunci bez možnosti se skrýt do stínu nás dokonale s manželkou odradí a musíme děti odlákat.

Stravování a občerstvení v areálu

Hlad je hlad, čas oběda je nějakou tu minutu za námi a my všichni usedáme do stínu na lavičky poblíž venkovní restaurace. Děti dostávají připravené studené jídlo z termotašky a my s manželkou jsme odkázáni na zdejší služby. A zde se setkáváme s prvním problémem si vůbec něco z nabídky vybrat. Utopenci a klobása, která nakonec vítězí po boji s hranolky, řízkem a dalšími smaženými jídly nestojí za nic. Lucinka nás přesvědčí na jednoho langoše, který je přímo příšerný, nacucaný olejem jak houba bez chuti a zápachu.

Makro na nás kouká odevšad a místní poskytovatel si s výběrem a přípravou jídel nedal moc práci. Prostě nic, co bych Vám a dětem mohl s klidným svědomím doporučit a jde o klasický "pouťový prodej jídla" bohužel nevalné kvality. Se zdravou stravou to nemá nic společného a to ani vzdáleně, sladké limonády v čele s colou...to pouze jen dokončí. Tady bych se opravdu zamyslel, protože tam, kam jezdí převážně děti, by měli více klást důraz na nabízené pokrmy. Jednoznačně jídlo sebou z domu, na tom nic nezkazíte.

Naše domácí zásoby jsme po celý den odkládali do stínu v prostorách parku a bez obav opouštěli na delší či kratší dobu. Nic se nám neztratilo a obavy zde, si myslím, nejsou na místě a různá opuštěná stanoviště (rodinné základny), zde uvidíte často.

Jiné služby

WC tady mají opravdu v pořádku a není tomu co vytknout. Možnost se umýt je i mimo tyto prostory. Placené služby, které vesměs zajišťují brigádníci z řad studentů, jako malování na obličej, stříkané tetování, aquazorbing, projížďka na koni, tvůrčí dílny a další, patří mezi bezproblémové a co si budeme říkat, pro děti lákavé a nás dospělé to neožebračí. Cena v přepočtu na koruny je od 20 - 80,- (1 - 4 čtyřlístky) za stanoviště. Počítejte s útratou na jedno dítě a den včetně vstupného a případného občerstvení minimálně 300 - 500,-.

Prožitkový geopark

Cituji dle popisu:

Srdečně vás zveme do PROŽITKOVÉHO GEOPARKU, který se nachází ve spodní části areálu Šťastná země (les a údolí). Je to dobrodružná, hravá i poučná stezka s interaktivními prvky, která je naším příspěvkem k rozvoji Geoparku Český ráj. Věříme, že zaujme všechny návštěvníky areálu od hravého dětství až po rozumné stáří.
Naučná stezka Minigeopark Český ráj ve Šťastné zemi je realizována v rámci projektu  PROŽITKOVÝ GEOPARK - nové cesty k dějinám země a vývoji krajiny ve spolupráci s Geo-Naturpark Bergstrasse-Odenwald a s Muzeem Českého ráje v Turnově.

Projekt je realizován díky finanční podpoře DBU (Německá nadace pro životní prostředí - Deutsche Bundesstiftung Umvelt).

Z méhu pohledu:

zábavná a pěkná naučná stezka ve spodním místě areálu stojí opravdu za projití. Děti se zabaví, v době veder je tady příjemný stín a chladno díky skalním stěnám. Problém může být za deštivého počasí díky podmáčené půdě a tomu, že cesta vede podél potoka....Na různých stanovištích se děti nejen poučí, ale ledacos si mohou vyzkoušet na vlastní kůži a pěkně si to vše osahat.

Kapitolou sama pro sebe je přechod přes "smradlavý močál", který je na vlastní nebezpečí a pokud tam někdo spadne, má prakticky po výletě. Přesto není o odvážlivce nouze včetně nás. Uf...  tentokrát to dobře dopadlo a to ještě nevím, že mě to v podvečer čeká znovu, protože dětem se místní naučná stezka opravdu líbila, museli jsme ji absolvovat ještě jednou. Nechybí zde ani pro všechny bezpečná provazová lávka nad údolím, kde děti mají trochu strach. Délka stezky okolo 1 - 2km je myslím příjemnou procházkou, kterou zvládne každý.

Celodenní sportování

Děti jsou neúnavné a vydrží zde po celý den. Díky sprchám v dolní polovině u trampolín využívají také hojně po celý den toto příjemné osvěžení a některé z nich zde řádí jak na koupališti. V horkém dni je to opravdu dobrý nápad od provozovatele. Holky jsou s ostatními dětmi jak vodníci a prostě si to užívají a my dospělí jim většinou tiše závidíme a do vodních radovánek se s nimi zapojí pouze ti náctiletí.

Veškeré atrakce jsou z mého pohledu pro děti opravdu bezpečné a děti okolo 6 let potřebují již většinou dozor pouze pro případ nějaké neočekávané nehody. Aniž si to možná uvědomujeme, je 19h a i když park má otevřeno až do 22:00, musíme děti donutit k odchodu. Únava je na nich sice znát, ale odchod se protahuje, a protahuje...ještě jednou, ještě jednou......kdo z nás dospělých to nezná. Ale co, vždyť to vše děláme pro jejich šťastný úsměv a nějaká ta minuta navíc nás nikoho nezabije.

Závěrem

Určitě Vám toto místo jako místo pro celodenní výlet s dětmi mohu vřele doporučit. Problémem může být pouze počasí, kdy za deště a mokra to nebude to správné ořechové, ale ani příliš slunný a teplý letní den není ideální. Super bude jaro a podzim nebo příjemný chladnější den bez deště. Atrakcí tam je takové množství, že ani případná větší návštěvnost nebude žádný problém a nikde se nebudou tvořit fronty.

Výjimkou můžou být pouze nějaké speciální akce, ale to už je na zvážení každého z Vás. Na fotografiích si můžete prohlédnout toto velmi pěkné místo naší planety. Výhrady mám pouze k občerstvení, ale to je už pouze o úhlu pohledu a co každý z nás preferuje. Přeji Vám a hlavně vašim dětem nádherný den v Šťastné zemi.

Web parku. Šťasná země v Radvánovicích u Turnova

 Copyright ©

Šťastná země (1)
Šťastná země (2)
Šťastná země (3)
Šťastná země (4)
Šťastná země (5)
Šťastná země (6)
Šťastná země (7)
Šťastná země (8)
Šťastná země (9)
Šťastná země (10)
Šťastná země (11)
Šťastná země (12)
Šťastná země (13)
Šťastná země (14)
Šťastná země (15)
Šťastná země (16)
Šťastná země (17)
Šťastná země (18)
Šťastná země (19)
Šťastná země (20)
Šťastná země (21)
Šťastná země (22)
Šťastná země (23)
Šťastná země (24)
Šťastná země (25)
Šťastná země (26)
Šťastná země (27)
Šťastná země (28)
Šťastná země (29)
Šťastná země (30)
Šťastná země (31)
Šťastná země (32)
Šťastná země (33)
Šťastná země (34)
Šťastná země (35)
Šťastná země (36)
Šťastná země (37)
Šťastná země (38)
Šťastná země (39)
Šťastná země (40)
Šťastná země (41)
Šťastná země (42)
Šťastná země (43)
Šťastná země (44)
Šťastná země (45)
Šťastná země (46)
Šťastná země (47)
Šťastná země (48)
Šťastná země (49)
Šťastná země (50)
Šťastná země (51)
Šťastná země (52)
Šťastná země (53)
Šťastná země (54)
Šťastná země (55)
Šťastná země (56)
Šťastná země (57)
Šťastná země (58)
Šťastná země (59)
Šťastná země (60)
Šťastná země (61)
Šťastná země (62)
Šťastná země (63)
Šťastná země (64)
Šťastná země (65)
Šťastná země (66)
Šťastná země (67)
Šťastná země (68)
Šťastná země (69)
Šťastná země (70)
Šťastná země (71)
Šťastná země (72)
Šťastná země (73)
Šťastná země (74)
Šťastná země (75)
Šťastná země (76)
Šťastná země (77)
Šťastná země (78)
Šťastná země (79)
Šťastná země (80)
Šťastná země (81)
Šťastná země (82)
Šťastná země (84)
Šťastná země (85)
Šťastná země (87)
Šťastná země (88)
Šťastná země (89)
Šťastná země (90)
Šťastná země (91)
Šťastná země (92)
Šťastná země (93)
Šťastná země (94)
Šťastná země (95)
Šťastná země (96)
Šťastná země (97)
Šťastná země (98)
Šťastná země (99)
Šťastná země (100)
Šťastná země (101)
Šťastná země (102)
Šťastná země (103)
Šťastná země (104)
Šťastná země (105)
Šťastná země (106)
Šťastná země (107)
Šťastná země (108)
Šťastná země (109)
Šťastná země (110)
Šťastná země (111)
Šťastná země (112)
Šťastná země (113)
Šťastná země (114)
Šťastná země (115)
Šťastná země (116)
Šťastná země (117)
Šťastná země (118)
Šťastná země (119)
Šťastná země (120)
Šťastná země (121)
Šťastná země (122)
Šťastná země (123)
Šťastná země (124)
Šťastná země (125)
Šťastná země (126)
Šťastná země (127)
Šťastná země (128)
Šťastná země (129)
Šťastná země (130)
Šťastná země (131)
Šťastná země (132)
Šťastná země (133)
Šťastná země (134)
Šťastná země (135)
Šťastná země (136)
Šťastná země (137)
Šťastná země (138)
Šťastná země (139)
Šťastná země (140)
Šťastná země (141)
Šťastná země (142)
Šťastná země (143)
Šťastná země (144)
Šťastná země (145)
Šťastná země (147)
Šťastná země (148)
Šťastná země (149)
Šťastná země (150)
Šťastná země (151)
Šťastná země (152)
Šťastná země (153)
Šťastná země (154)
Šťastná země (155)
Šťastná země (156)
Šťastná země (157)

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek