chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

Egypt 2013 - Marsa Alam

Hotel Sentido - Egypt

 9. 3. 2013

‌Hurá do Egypta, za suchozemskými želvami? Nikoliv, tentokrát za teplem a sluníčkem. Pro ty, co to zajímá, nebo uvažují o dovolené v této části planety napíšu něco o dovolené v Egyptě. Proč právě tady? Jednoznačně to je v tomto čase, pokud se chceme opravdu oddávat koupání a opalovaní, nejdostupnější země za ještě přiměřenou cenu. Určitě je to další tip, jak strávit a hlavně přežít naši "českou zimu" ve střední Evropě. Při výběru, jak letos prožít jarní prázdniny a naši dovolenou jsme se přiklonili celá rodina jednoznačně pro variantu "plážovou" a lyže pro tentokrát opět musely zůstat doma. Slunečních dnů letos bylo během zimních měsíců pomálu a člověk prostě potřebuje dobít baterky, a to nejlépe na prosluněné pláži. Výběr padnul opět na Egypt a pro nás zatím neznámé letovisko Marsa Alam - hotel Sentido.

Výběru destinace a hotelu manželka opět věnovala velkou péči, přečetla hodně recenzí a jak můžete vidět na fotografiích, volba se povedla. Ale od začátku, výběr cestovní kanceláře tak jako již poslední léta padl na Exim tours. Prostě jistota je jistota a vsadit na nějak menší cestovku je poslední roky taková malá ruleta a někdy osobní harakiri.

Letecké společnosti nám opět omezily váhový limit na zavazadla 15 kg/osoba a u nás doma musela proběhnout velká selekce toho, co vzít či nevzít s sebou. Odlet proběhl bez komplikací až na 2 h zpoždění odletu z důvodu odklízení sněhu ze startovací plochy. Čekal nás pohodový let 4,5h a po přistání a časovém posunu +1h slunečný Egypt na soukromém letišti v Marsa Alam. Čekala nás cesta autobusem necelou hodinu do našeho hotelu Sentido.

Po příjezdu a vyřízení všech formalit jsme obdrželi klíče od pokoje a konečně bylo náročné cestování u konce. Dostali jsme prostorný pokoj, kde se naše čtyřčlenná rodina v pohodě vešla a řekl bych, že to byl nadstandartní pokoj. Soudě dle zařízení, budov.....je tento hotel postaven možná již pár desítek let, je vidět že s místem se ještě nešetřilo a pro rekreanta je to jen dobře. S obavami jsme šli na první oběd, protože strava je v těchto zemích leckdy problém. Obavy se nepotvrdily a pokud já mám hodnotit nabídku a kvalitu jídel, dostává tento hotel velice dobré hodnocení.

Strava a nabídka zeleniny, ovoce.....byla velice pestrá a co se týče chuti, vynikající. Naše supermarketové zboží tohoto druhu se k tomu nedokáže přiblížit ani náhodou. Vše prostě chutná tak, jak má a až tady člověk zjistí, že okurka je okurka a rajče rajče. Balená voda je standart a nikoho, co vím, nepostihly žádné střevní potíže a "faraónova pomsta" se tentokrát naštěstí nekonala. Ku prospěchu všech zde není vyžadováno na žádné hlavní jídlo společenské oblečení. Takže kraťasy a tričko naprosto v pohodě, ale plavky nikoliv. Kdo i přesto nehodlá použít nic jiného než plavky, může místo hlavní restaurace využít celodenní nabídku různých jídel přímo na pláži v menších bufetech, kde nikdo nic opravdu neřeší, ale výběr je omezen na hamburgery, pizzu, kebab, ovoce, zeleninu........i zmrzlinu zde najdete pro osvěžení.

‌Co se týče celého areálu, byl tak jak to bývá již zvykem, doslova prošpikován zelení všeho druhu a palmy tomu všemu vévodily. Tři větší bazény a pár dětských, z toho nejméně polovina vyhřívaných, byla pouze třešnička na dortu pro milovníky bazénové techniky. U každého bar s celodenním provozem do 10 - 18h, s míchanými alkoholickými i nealkoholickými nápoji s možnosti konzumovat přímo z vody nebylo také k zahození. Voda čistá, a léhátek volných dostatek. Obsazenost hotelu byla dle mého asi 1/3. Takže nikde žádné tlačenice a každý si mohl všude vybrat dle libosti bez omezení.

Moře a slunce, hurá právě proto jsme přeci tady. Pláž dlouhá písečná se slunečníky a pohodlnými lehátky. Každý den možnost vyfasovat čistou osušku zdarma bylo samozřemostí. Proutěné ochrany proti větru u každého slunečníku chrání před někdy dotěrným větrem, kterého se prostě až na výjimky nikde v Egyptě u moře nezbavíte, tak to tam prostě je. Voda měla odhadem velmi příjemných 25°C a nikdy jsem v ní nepociťoval chlad. Voda nádherně čistá s výbornou dohledností pod vodou nejméně 10 - 1 5m.

Podvodní život, jak můžete vidět na fotografiích, je prostě jedním slovem nááááádherný a proto přijet do Egypta bez plaveckých či potápěckých brýlí je hodně velká škoda. Na každém kroku se setkávate pod hladinou s těmi nejúžasnějšími tvory podvodní říše a můžete si doslova některé rybky osahat. Ano, opravdu tak blízko Vás nechají přiblížit se. 50 cm rejnoka na 1m to fakt stojí za to. Člověk si připadá jak v mořském akváriu, opravdu zážitek a relax, který asi jen tak někde neuvidíte.

Vstup do vody je díky velké zátoce chráněné korálovým rifem v dostatečné vzdálenosti od pevniny naprosto bezproblémový pro plavce i neplavce včetně malých dětí. Pozvolný vstup do vody, kde po 100m je hloubka sotva po pás uspokojí snad každého. Plavec prostě musí ať chce nebo ne podniknout menší "výšlap". I na hloubce se ale v této zátoce pohybuje hloubka podle mě do max. 2,5m s většinou písečným dnem. Já osobně na pláži ani ve vodě nepoužíval žádnou obuv a přežil jsem to bez problémů. Pokud se, ale vydáte dále ke korálovému rifu nebo mimo hlavní pláž, je obuv do vody určitě potřeba neboť zde narazíte na ostré korály, takže určitě do Egypta obuv s sebou!!

Počasí jsme měli každý den velice pěkné a v podstatě svítí sluníčko od ráno do večera absolutně bez mráčku. Jedině vítr dokáže být někdy nepříjemný a i studenější a je potřeba vyhledat závětří, kde si dosyta užijete nádherné teplíčko. Teplotu jsem neměřil, ale odhaduji příjemných 23 - 30°C a mně po celý pobyt nedonutilo počasí si na sebe vzít nic jiného než tričko a kraťasy, a to v naší rodině platím za člověka "zmrzlinu". Prostě ideální počasí i pro starší generaci a nikdy tady člověk v tomto období netrpí nesnesitelnym vedrem.

Pěší výlety do okolí podél pobřeží, tak ty tady můžete podnikat naprosto bez obav a nesetkáte se s ničím jiným než pustinou plnou písku a kamení. Také všeobecný nepořádek mimo resorty je pro tuto zemi příznačný a ani toto místo není žádnou výjimkou. Na druhou stranu se Vám naskytnou velmi pěkné výhledy na moře a jeho pobřeží.

Pro sportovce je zde zdarma možno využít tenisové kurty s umělým povrchem, minigolf, petanque, hřiště na plážový volejbal a minifotbal. Prostoru je zde dost a o sportovní vyžití se částečně během dne stará i animační tým. Také zde najdeme posilovnu, kde každý může potrápit pohybové ústrojí :-))

Hlídání dětí je zde možno využít celodenně mimo oběda a děti mají zajištěn program nejen v prostoru dětského hřiště, ale pohybují se s paní na hlídání po celém venkovním prostoru resortu, kde například kmí velbloudy, připravují vlastnoručně malou pizzu a naše dítě tam bylo naprosto spokojené. Každý večer je pro hosty připraveno animačním týmem minidisco pro děti a posléze zábavní kulturní program nejen pro dospělé. Kde se pobavíte, občerstvíte nějakým tím drinkem a zakončíte velmi příjemně strávený den.

Hodnocení celého pobytu bych označil za velice dobré. Z mé strany jsem neshledal nic, co bych mohl považovat za vyloženě negativní. To, že celý resort je staršího data považuji spíše za výhodu, protože místem nikde nešetří, což v modernějších komplexech není pravidlem a leckdy se můžete cítit hůře nežli sardinky, i to jsme již zažili. Jednoznačné plus považuji také  možnost ubytovat celou čtyřčlennou rodinu na jeden pokoj a to jsme 3+1. To Vám také všude neumožní. Sem tam oprýskaná venkovní omítka, nedodělaný záhonek....to vše považuji za banální záležitosti, které běžného rekreanta vcelku nezajímají. Pokud přihlédnu k ceně pobytu, nabízeným službám a celkovému komfortu po celou dobu pobytu, mohu Vám všem, kdo chcete strávit příjemných pár dní v zimním období u moře,  tuto destinaci s klidnym svědomím jen doporučit. Je pravda, že diskotéku tady nanajdete, ale máte Vy i případně vaše děti spoustu zážitků na celý život, a to přeci stojí za to - nemyslíte?

Nabídka komerčních výletů je tady omezena zhruba na pět a nejvíce nás zaujal výlet do Luxoru, který pro svoji náročnost absolvovala pouze manželka se synem. To, co viděli v okolí řeky Nilu je naprosto uchvátilo a na spoustě fotografiích můžete vidět, jak je tento svět vzdálený naším podmínkám, a to nejen historií, ale i všedním životem.

Egypt - podmořský svět (1)
Egypt - podmořský svět (2)
Egypt - podmořský svět (3)
Egypt - podmořský svět (4)
Egypt - podmořský svět (5)
Egypt - podmořský svět (6)
Egypt - podmořský svět (7)
Egypt - podmořský svět (8)
Egypt - podmořský svět (9)
Egypt - podmořský svět (10)
Egypt - podmořský svět (11)
Egypt - podmořský svět (12)
Egypt - podmořský svět (13)
Egypt - podmořský svět (14)
Egypt - podmořský svět (15)
Egypt - podmořský svět (16)
Egypt - podmořský svět (17)
Egypt - podmořský svět (18)
Egypt - podmořský svět (19)
Egypt - podmořský svět (20)
Egypt - podmořský svět (21)
Egypt - podmořský svět (22)
Egypt - podmořský svět (23)
Egypt - podmořský svět (24)
Egypt - podmořský svět (25)
Egypt - podmořský svět (26)
Egypt - podmořský svět (27)
Egypt - podmořský svět (28)
Egypt - podmořský svět (29)
Egypt - podmořský svět (30)
Egypt - podmořský svět (31)
Egypt - podmořský svět (32)
Egypt - podmořský svět (33)
Egypt - podmořský svět (34)
Egypt - podmořský svět (35)
Egypt - podmořský svět (36)
Egypt - podmořský svět (37)
Egypt - podmořský svět (38)
Egypt - podmořský svět (39)
Egypt - podmořský svět (40)
Egypt - podmořský svět (41)
Egypt - podmořský svět (42)
Egypt - podmořský svět (44)
Egypt - podmořský svět (45)
Egypt - podmořský svět (47)
Egypt - výlet do Luxoru (1)
Egypt - výlet do Luxoru (2)
Egypt - výlet do Luxoru (3)
Egypt - výlet do Luxoru (4)
Egypt - výlet do Luxoru (5)
Egypt - výlet do Luxoru (6)
Egypt - výlet do Luxoru (7)
Egypt - výlet do Luxoru (8)
Egypt - výlet do Luxoru (9)
Egypt - výlet do Luxoru (11)
Egypt - výlet do Luxoru (12)
Egypt - výlet do Luxoru (13)
Egypt - výlet do Luxoru (14)
Egypt - výlet do Luxoru (15)
Egypt - výlet do Luxoru (16)
Egypt - výlet do Luxoru (17)
Egypt - výlet do Luxoru (18)
Egypt - výlet do Luxoru (19)
Egypt - výlet do Luxoru (20)
Egypt - výlet do Luxoru (21)
Egypt - výlet do Luxoru (22)
Egypt - výlet do Luxoru (23)
Egypt - výlet do Luxoru (24)
Egypt - výlet do Luxoru (25)
Egypt - výlet do Luxoru (26)
Egypt - výlet do Luxoru (28)
Egypt - výlet do Luxoru (29)
Egypt - výlet do Luxoru (30)
Egypt - výlet do Luxoru (31)
Egypt - výlet do Luxoru (32)
Egypt - výlet do Luxoru (34)
Egypt - výlet do Luxoru (36)
Egypt - výlet do Luxoru (37)
Egypt - výlet do Luxoru (39)
Egypt - výlet do Luxoru (40)
Egypt - výlet do Luxoru (41)
Egypt - výlet do Luxoru (42)
Egypt - výlet do Luxoru (43)
Egypt - výlet do Luxoru (44)
Egypt - výlet do Luxoru (45)
Egypt - výlet do Luxoru (46)
Egypt - výlet do Luxoru (47)
Egypt - výlet do Luxoru (48)
Egypt - výlet do Luxoru (49)
Egypt - výlet do Luxoru (50)
Egypt - výlet do Luxoru (51)
Egypt - výlet do Luxoru (52)
Egypt - výlet do Luxoru (53)
Egypt - výlet do Luxoru (54)
Egypt - výlet do Luxoru (55)
Egypt - výlet do Luxoru (56)
Egypt - výlet do Luxoru (57)
Egypt - výlet do Luxoru (58)
Egypt - výlet do Luxoru (59)
Egypt - výlet do Luxoru (60)
Egypt - výlet do Luxoru (61)
Egypt - výlet do Luxoru (62)
Egypt - výlet do Luxoru (63)
Egypt - výlet do Luxoru (64)
Egypt - výlet do Luxoru (65)
Egypt - výlet do Luxoru (66)
Egypt - výlet do Luxoru (67)
Egypt - výlet do Luxoru (68)
Egypt - výlet do Luxoru (69)
Egypt - výlet do Luxoru (70)
Egypt - výlet do Luxoru (71)
Egypt - výlet do Luxoru (72)
Egypt - výlet do Luxoru (73)
Egypt - výlet do Luxoru (74)
Egypt - výlet do Luxoru (75)
Egypt - výlet do Luxoru (76)
Egypt - výlet do Luxoru (77)
Egypt - výlet do Luxoru (78)
Egypt - výlet do Luxoru (79)
Egypt - výlet do Luxoru (80)
Egypt - výlet do Luxoru (81)
Egypt - výlet do Luxoru (82)
Egypt - výlet do Luxoru (83)
Egypt - výlet do Luxoru (84)
Egypt - výlet do Luxoru (85)
Egypt - výlet do Luxoru (86)
Egypt - výlet do Luxoru (87)
Egypt - výlet do Luxoru (89)
Egypt - výlet do Luxoru (90)
Egypt - výlet do Luxoru (91)
Egypt - výlet do Luxoru (92)
Egypt - výlet do Luxoru (93)
Egypt - výlet do Luxoru (94)
Egypt - výlet do Luxoru (95)
Egypt - výlet do Luxoru (96)
Egypt - výlet do Luxoru (97)
Egypt - výlet do Luxoru (98)
Egypt - výlet do Luxoru (99)
Egypt - výlet do Luxoru (100)
Egypt - výlet do Luxoru (101)
Egypt - výlet do Luxoru (102)
Egypt - výlet do Luxoru (103)
Egypt - výlet do Luxoru (104)
Egypt - výlet do Luxoru (105)
Egypt - výlet do Luxoru (106)
Egypt - výlet do Luxoru (107)
Egypt - výlet do Luxoru (108)
Egypt - výlet do Luxoru (109)
Egypt - výlet do Luxoru (110)
Egypt - výlet do Luxoru (111)
Egypt - výlet do Luxoru (112)
Egypt - výlet do Luxoru (113)
Egypt - výlet do Luxoru (114)
Egypt - výlet do Luxoru (115)
Egypt - výlet do Luxoru (116)
Egypt - výlet do Luxoru (117)
Egypt - výlet do Luxoru (118)
Egypt - výlet do Luxoru (119)
Egypt - výlet do Luxoru (120)
Egypt - výlet do Luxoru (121)
Egypt - výlet do Luxoru (122)
Egypt - výlet do Luxoru (123)
Egypt - výlet do Luxoru (124)
Egypt - výlet do Luxoru (126)
Egypt - výlet do Luxoru (127)
Egypt - výlet do Luxoru (128)
Egypt - výlet do Luxoru (129)
Egypt - výlet do Luxoru (130)
Egypt - výlet do Luxoru (131)
Egypt - výlet do Luxoru (132)
Egypt - výlet do Luxoru (133)
Egypt - výlet do Luxoru (134)
Egypt - výlet do Luxoru (135)
Egypt - výlet do Luxoru (136)
Egypt - výlet do Luxoru (137)
Egypt - výlet do Luxoru (138)
Egypt - výlet do Luxoru (139)
Egypt - výlet do Luxoru (141)
Egypt - výlet do Luxoru (142)
Egypt - výlet do Luxoru (143)
Egypt - výlet do Luxoru (144)
Egypt - výlet do Luxoru (145)
Egypt - výlet do Luxoru (146)
Egypt - výlet do Luxoru (147)
Egypt - výlet do Luxoru (148)
Egypt - výlet do Luxoru (149)
Egypt - výlet do Luxoru (150)
Egypt - výlet do Luxoru (151)
Egypt - výlet do Luxoru (152)
Egypt - výlet do Luxoru (153)
Egypt - výlet do Luxoru (154)
Egypt - výlet do Luxoru (155)
Egypt - výlet do Luxoru (156)
Egypt - výlet do Luxoru (157)
Egypt - výlet do Luxoru (158)
Egypt - výlet do Luxoru (159)
Egypt - výlet do Luxoru (160)
Egypt - výlet do Luxoru (161)
Egypt - výlet do Luxoru (162)
Egypt - výlet do Luxoru (163)
Egypt - výlet do Luxoru (164)
Egypt - výlet do Luxoru (165)
Egypt - výlet do Luxoru (166)
Egypt - výlet do Luxoru (167)
Egypt - výlet do Luxoru (168)
Egypt - výlet do Luxoru (169)
Egypt - výlet do Luxoru (170)
Egypt - výlet do Luxoru (171)
Egypt - výlet do Luxoru (172)
Egypt - výlet do Luxoru (173)
Egypt - výlet do Luxoru (174)
Egypt - výlet do Luxoru (175)
Egypt - výlet do Luxoru (176)
Egypt - výlet do Luxoru (177)
Egypt - výlet do Luxoru (178)
Egypt - výlet do Luxoru (179)
Egypt - výlet do Luxoru (180)
Egypt - výlet do Luxoru (181)
Egypt - výlet do Luxoru (182)
Egypt - výlet do Luxoru (183)
Egypt - výlet do Luxoru (184)
Egypt - výlet do Luxoru (185)
Egypt - výlet do Luxoru (186)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (1)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (2)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (3)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (4)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (5)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (6)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (7)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (8)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (9)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (10)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (11)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (12)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (13)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (14)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (15)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (16)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (17)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (18)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (19)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (20)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (21)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (22)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (23)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (24)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (25)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (26)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (27)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (28)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (29)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (30)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (31)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (32)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (33)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (34)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (35)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (36)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (37)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (38)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (39)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (40)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (41)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (42)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (43)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (44)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (45)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (46)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (47)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (48)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (49)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (50)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (51)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (52)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (53)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (54)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (55)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (56)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (57)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (58)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (59)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (60)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (61)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (62)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (63)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (64)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (65)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (66)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (67)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (68)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (69)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (70)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (71)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (72)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (73)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (74)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (75)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (76)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (77)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (78)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (79)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (80)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (81)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (82)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (83)
Egypt 2013 - Hotel Sentido (84)

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek