chov a prodej želv od chovatele
Kontaktujte mě:

Miloš Junek, 603 268 990

ZOO Brno

13. 10. 2013

Další tip na pěkný nejen podzimní výlet za želvami, ale i jinými zvířaty nám předkládá začínající chovatel suchozemských želv Honza. ZOO Brno patří určitě k zahradám, které by milovník zvířat neměl opomenout .Ceny jsou "lidové" a určitě zde najdeme něco, co jinde neuvidíme, a to je pouze a jen dobře. Pojďme se ale přenést do ZOO a nechme se od Honzy vtáhnout do jeho vyprávění. Za všechny chovatele mu tímto i děkuji.

Virtuální prohlídka zde  zobrazení – ctrl + kliknout            
Zoo leží na menším kopci na okraji Brna. Chová přibližně 210 druhů zvířat a rozkládá se na ploše 65ha.
Dostat se do samotného ZOO je pro člověka, který v Brně nebydlí a nevyzná se tam, docela  obtížný úkol, který se musí řešit buď navigací, nebo spolujezdcem, který drží v ruce mapu a naviguje řidiče. A i přesto jsme se museli zeptat kolemjdoucího, kudy se tam dostat.
Pokud jedete autem, můžete zaparkovat na malém parkovišti přímo před vstupní branou, které má kapacitu zhruba pouhých 15ti aut a 2 stání pro invalidy. Hlavní 2 parkoviště se nacházejí asi 300 m od vstupní brány do ZOO. Součástí druhého parkoviště je i autobusová zastávka. Toto parkoviště má velký handicap a to ten, že když zaparkujete a někdo stojí za vámi, tak těžko vyjedete i s Fábií kombi. Místa na stání jsou velmi stísněná, tudíž se někdo musí  postavit za auto a navigovat, abyste nenarazili do auta, co stojí za vámi. Pokud vlastníte jen o něco větší auto, tak už nevyjedete. Výhodou těchto parkovišť je, že obě jsou zdarma.


Poslední vstup do ZOO je možný 1 hodinu před uzavřením areálu.
ZOO povoluje vstup návštěvníků se psy. Do pavilonů a na dětská hřiště či do dětské ZOO psi nesmějí. Musí být také na vodítku.
 
Téměř celá ZOO až na vyjímky je pokryta listnatým lesem. Zvířata zde mají velmi prostorné výběhy, které jsou často od sebe dost daleko vzdáleny, takže ZOO působí spíš jako lesopark. Mezi běžně chovanými zvířaty v zoologických zahradách např. chybí sloni, nosorožci nebo lvi. Mezi méně běžná zvířata, která zde mají, patří např. losi, bílí vlci, bizoni, pes hřivnatý nebo medvědi kamčatští. Mají zde i lední medvědy se dvěmi mláďaty, která jsou narozená minulý rok. Jsou neuvěřitelně hravá. Vydrželi jsme je pozorovat snad 20 minut. Samozřejmě nechybí zde ani pavilony se zvířaty, které sice zvenku vypadají dost zastarale a zanedbaně, ale když do nich vejdete, zjistíte že opak je pravdou.

Pavilon exotického ptactva

jde o pavilon ohraničený voliérami, kde chovají jak už z názvu vyplývá, celou řadu nejrůznějších ptáků, ale je zde také mnoho akvárií, jež obývají nejrůznější druhy ryb.

Tropické království

je asi nejhezčí pavilon ležící na samém konci ZOO. Pavilon opět z vnějšku vypadá značně zanedbaně, ale uvnitř je to moc pěkné. Je rozdělen na 2 části. První část je velká místnosti s nízkým stropem, kde je celá řada terárií, která jsou velmi pěkně a vkusně zařízena. Chovají zde mnoho nejrůznějších druhů ryb, hadů - i 3 anakondy, kajmany, ještěry, chameleony, žáby a také želvy – Chelonoidis (Geochelone)carbonaria, Carettochelys insculpta, Cuora amboinensis a Orlitia borneensis.

V druhé části se nacházejí obrovská terária o rozloze několika m2, kde najdete např. Varany komodské a také opět želvy – 1 krásně rostlou Astrochelys radiatu, což byl pro mě velký zážitek. Dále zase Chelonoidis carbonaria a také Phrynops geoffroanus. Tato část by se také dala nazvat malinkým alboretem, pěstují zde např. opuncie, fikusy…

Pavilon opic

Žijí zde šimpanzi a lemurkaty. Je to malý pavilon, na kterém je vidět , že je to stará zrekonstruovaná stavba, nevyhovující životním podmínkám chovaných zvířat, až na jeden venkovní výběh pro lemurkaty. Venkovní výběh pro šimpanzy tvoří pouze malá ocelová klec. Podloží vnitřních ubikací tvoří pouze beton natřený na oranžovo, místo toho aby tam dali nějaký „přirozený“ substrát po kterém by mohli chovanci chodit.

Shrnutí – želvy suchozemské i vodní

Astrochelys radiata (Geochelone), Chelonoidis carbonaria, Carettochelys insculpta, Cuora amboinensis, Orlitia borneensis, Phrynops geoffroanus, Trachemys scripta, Geochelone pardalis, Geochelone elegans, Testudo horsfieldii, Pyxis arachnoides (nelze vidět).

Trachemys scripta elegans jsou umístěny ve venkovním betonovém jezírku bez jakékoliv vegetace, větví a vrstvy říčního bahna do které by se mohly zahrabat – toto podle mě nejsou podmínky pro tento druh, na druhou stranu je ale pravda že jsou všechny (zhruba 20 ks) pěkně rostlé, jak můžete vidět na fotografii. Jezírko leží  ve výběhu s tapíry, takže je plné jejich výkalů. Celý výběh leží před pavilonem Tropické království.

Služby pro návštěvníky

U vchodu si můžete zakoupit mimo jiné orientační plán za 5,-, který se určitě bude hodit, pohledy, nejrůznější dárkové předměty, suvenýry včetně pamětních mincí a další. Pár metrů před vstupem je stánek se suvenýry a o kousek dál centrum služeb. Toto centrum se nachází kousek od vstupu a je přilehlé k pěknému prostornému výběhu tygrů. Tygry zde můžete vidět z naprosté blízkosti, neboť ohrazení tvoří tlusté sklo zasazené do umělých skal. V samotné budově je moc pěkně zařízená restaurace, kde se podávají běžná teplá jídla i jiné pokrmy. Jsou zde také velká terária a můžete se zde kochat pěkným výhledem na výběh tygrů. Je zde také mimo jiné i opět obchod se suvenýry.

Po celém areálu ZOO je rozmístěno 5 toalet, stánky s občerstvením a nápojové automaty. Před restaurací u tygra si můžete půjčit dřevěné vozíky pro děti, ve kterých se mohou vaše děti vozit a dospělí tahají. Nechybí zde jako asi ve všech zoologických zahradách ani uřvaný motorový vláček. Je zde dětská ZOO, kde se děti mohou povozit na poníkovi za 25,-. Dále také trampolínové centrum před pavilonem tropické království, vstup zdarma. Dětské hřiště je zde pouze jedno a to na samém konci ZOO.

Identifikační pásky pro děti.
Cituji: Novou službou brněnské ZOO pro návštěvníky, je možnost využít papírových identifikačních pásek pro malé děti, které se v rozlehlém zalesněném areálu ZOO mohou často zatoulat. Pásky mají samolepicí okraj, který po použití zaručuje, že páska z ruky dítěte nesklouzne. Návštěvníci na pásku mohou napsat jak kontaktní mobilní telefonní číslo, tak např. jméno dítěte či adresu bydliště apod. Zatoulané dítě tak bude moci být zaměstnancem ZOO či jiným návštěvníkem v co nejkratší době identifikováno a jeho nalezení oznámeno na uvedené telefonní číslo. Zelené identifikační pásky jsou na pokladnách ZOO k dispozici na vyžádání, a to zdarma.

Copyright ©

ZOO Brno (1)
ZOO Brno (2)
ZOO Brno (3)
ZOO Brno (4)
ZOO Brno (5)
ZOO Brno (6)
ZOO Brno (7)
ZOO Brno (8)
ZOO Brno (9)
ZOO Brno (10)
ZOO Brno (11)
ZOO Brno (12)
ZOO Brno (13)
ZOO Brno (14)
ZOO Brno (15)
ZOO Brno (16)
ZOO Brno (17)
ZOO Brno (18)
ZOO Brno (19)
ZOO Brno (20)
ZOO Brno (21)
ZOO Brno (22)
ZOO Brno (23)
ZOO Brno (24)
ZOO Brno (25)
ZOO Brno (26)
ZOO Brno (27)
ZOO Brno (28)
ZOO Brno (29)
ZOO Brno (30)
ZOO Brno (31)
ZOO Brno (32)
ZOO Brno (33)
ZOO Brno (34)
ZOO Brno (35)
ZOO Brno (36)
ZOO Brno (37)
ZOO Brno (38)
ZOO Brno (39)
ZOO Brno (40)
ZOO Brno (41)
ZOO Brno (42)
ZOO Brno (43)
ZOO Brno (44)
ZOO Brno (45)
ZOO Brno (46)
ZOO Brno (47)
ZOO Brno (48)

Kniha o chovu želv

Začínáme se schozemskými želvami

299 Kč

koupit

Mohlo by vás zajímat

Regulace svitu žárovek.jpg

Regulace svitu žárovek

Ochrana před praskáním výhřevných žárovek

199 Kč

koupit

Rychlý kontakt

  Miloš Junek
  Chovatel želv
 +420 603 268 990
 euzelva@seznam.cz

Zasílání novinek